Palangoje Margučių alėja primins ir artėjančias Jurginės

Nuotr.: Aldo Kazlausko
Nuotr.: Aldo Kazlausko

Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvę tradiciškai padabino Margučių alėja. Įspūdingo dydžio, dviejų metrų aukščio ir pusantro pločio, margučiai šiemet papuošti karpiniais, atspindinčiais Jurginių temą.

Šventinę artėjančių šv. Velykų nuotaiką Margučių alėja Palangoje kuria kasmet. Tačiau kiekvienais metais J. Basanavičiaus gatvėje išrikiuojami velykiniai simboliai kurorto gyventojams ir svečiams dovanoja staigmeną, nes kaskart papuošiami būna vis kitaip.

Ne atsitiktinai šiemetinė Margučių alėja Palangoje akcentuoja ne tik artėjančias šv. Velykas, bet ir netrukus ateisiančias Jurgines. Palangoje nuo seno gyvuoja tradicija šią pavasario šventę paminėti išskirtinai – kurorte vyksta folkloro festivalis „Jurgi, paimk raktus“. Kasmet į Palangą sukviečiami folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos dovanoja palangiškiams ir kurorto svečiams įspūdingą liaudies meno šventę, o šiemet Palangos Jurginės, kurios yra įtrauktos į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kurorte minimos 35-ąjį kartą.

„Atvelykio šventė šiais metais sutampa su jubiliejinėmis Palangos Jurginėmis. Šių dviejų pavasario švenčių akcentai – gamtos budinimas ir atgimimas bei Jurginių simbolika – ir susilies Margučių alėjoje. Kiaušinių dekoravimui pasirinkome natūralias medžiagas, puošyba dvelkia gamtos atgimimu, natūraliomis spalvomis. Taip pat margučius padabinome baltais karpiniais, kurie išryškins Jurginių simboliką“, – sakė Palangos kultūros centro direktorė Vita Petrauskienė.

Įspūdingais karpiniais margučius dekoravo reklamos projektavimo ir gamybos įmonė „R-90“. „Palangos kultūros centro komanda, kartu su įmonės dizaineriais išgrynino pagrindinę šių metų margučių dekoravimo idėją – margučių alėja akcentuos Jurginių papročius. Norėjome, kad atsispindėtų ir mūsų Jurginių ženklas, ir žirgai, ir Jurgio bei smako kova, žaluma, gamtos pabudimas. Pagal mūsų pasiūlymus įmonės dizaineriai sugalvojo pagrindinę puošybos koncepciją – dekoruojant margučius panaudoti liaudies karpinių technologiją“, – sakė etnografė, Palangos kultūros centro folkloro ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė. 

Sodrių, žemiškų spalvų margučių alėjoje – dešimt. Kiekvienas iš jų savaip gražus – ne tik padabintas įspūdingu karpiniu, bet ir „įtupdytas“ į pavasariškai dekoruotą „lizdelį“. Šiomis dekoracijoms, kurias sukūrė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro fitodizainerė, dekoratyvinio apželdinimo dėstytoja Jurga Juknaitė su savo mokiniais, naudotos tik natūralios medžiagos - zuikiakrūmis, sedula, kačiukai, primenančios, kad gamta jau bunda.

Margučių alėja palangiškius ir kurorto svečius džiugins dvi savaites – iki balandžio 28 d.

Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko Nuotr.: Aldo Kazlausko
Margučių alėja Palanga Margučių alėja Palangoje šv. Velykos Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,882