Sausio 9-ąją su ESO vadovais Palangos miesto savivaldybės vadovai aptarė neeilinę situaciją, susiklosčiusią, kai dėl sausio 3 dieną siautėjusios audros nemaža dalis Palangos miesto gyventojų keletui valandų liko ne tik be elektros, bet ir be centrinio šildymo. Susitikime dalyvavo ir strateginių Palangos miesto įmonių – „Palangos vandenų“, „Palangos komunalinio ūkio“ bei „Palangos šilumos tinklų“ – vadovai.
Susitikimo su ESO generaliniu direktoriumi Renaldu Radvila ir Elektros tinklo eksploatavimo vadovu Donatu Martinkumi metu buvo išreikštas susirūpinimas dėl šios situacijos – ESO vadovas buvo paragintas ieškoti sprendimų, kaip ateityje užtikrinti, kad panašių incidentų metu elektros ir ypač šilumos tiekimas nenutrūktų.
„Laimei, šįkart didelių šalčių nebuvo, tačiau situacija galėjo tapti kur kas grėsmingesnė esant žemesnei temperatūrai. Jei daugiabučiai ilgesnį laiką liktų be šildymo už lango spaudžiant keliolikos laipsnių šaltukui, ne tik šaltų gyventojai, bet ir kiltų pavojus užšalti pastatų vamzdynams. Todėl būtina iš anksto pasirengti tokiems atvejams – galbūt įsigyjant generatorius ar ieškant kitų sprendimų,“ – skelbia mero įrašas Facebook.
ESO atstovai pabrėžė, kad minėta situacija kilo dėl nepalankių oro sąlygų (kritulių, stipraus vėjo ir jo krypties kombinacijos) bei didelio ESO specialistų darbo krūvio.
„Sutarėme, kad itin svarbu stiprinti komunikaciją – gyventojai turi operatyviai gauti informaciją ne tik apie tai, kad problema sprendžiama, bet ir per kiek laiko ji bus pašalinta. Tai leistų žmonėms planuoti savo veiksmus – ar likti namuose, ar laikinai išvykti į saugesnę vietą.“
„Taip pat akcentavome, jog neeilinėms situacijoms reikia ruoštis iš anksto. Viena iš siūlomų idėjų – daugiabučių bendrijoms įsigyti akumuliatorius, kuriuos būtų galima įdiegti šilumos mazguose. Jie galėtų užtikrinti siurblių veikimą laikinai nutrūkus elektros tiekimui. Be to, esant būtinybei, galbūt būtų galima panaudoti Palangos strateginių įmonių turimus generatorius,“ – sako įrašas.
ESO vadovai taip pat atkreipė dėmesį į dar vieną problemą, dažnai lemiančią elektros tiekimo trikdžius – netinkamai atliekamus kasimo darbus, per kuriuos pažeidžiami elektros kabeliai.
Gyventojams ir įmonėms, prieš vykdant kasimo darbus, būtina kreiptis į ESO atstovus, kurie nurodo tikslias po žeme esančių komunikacijų vietas. Šią paslaugą ESO teikia nemokamai.
Taip pat ESO vadovai informavo, jog rytiniame Palangos kvartale, Kurorto, Didžiosios ir kai kurių kitų gatvių gyventojams bus pastatyta naują elektros tranformatorinė. Šiuo metu ji jau projektuojama, o tada ir prasidės rangos darbai.
„Dėkoju ESO vadovui Renaldui Radvilai, su kuriuo iš karto po praūžusios audros jau nuo ankstyvo ryto bendravome tiesiogiai, taip pat – visai ESO komandai už tai, kad žaibiškai reagavo į iškilusias problemas. Dėkoju ir už tai, kad ESO vadovas surado laiko ir problemas atvyko spręsti iš Vilniaus. Neabejoju, kad visi kartu rasime geriausius sprendimo būdus ir pasirengsime, kad ateityje tokių situacijų pavyktų išvengti arba jų būtų kuo mažiau,“ – sako meras.