Jeigu Vilniaus miestą saugo ant jo nutūpę balti angelai, tai Palangą puošia „Baltasis angelas“. Būtent taip pavadinta viena seniausių šio miesto vilų. XIX a. pab. Palangos populiarumas itin išaugo, todėl čia pradėjo daugėti atvykstančių poilsiautojų bei įtakingų svečių. Atsiradus vietos trūkumui grafų Tiškevičių turimuose apartamentuose, čia apsistoję tuometiniai valstybės tarnautojai, kunigaikščiai ir grafai nebuvo patenkinti mažais kambarėliais, kuriuos nuomodavo vietiniai gyventojai. Dėl šios priežasties imta ieškoti naujų erdvių tam, kad didikai ir kiti turtingesni miesto svečiai turėtų kur poilsiauti.
Pasakojama, jog vilą „Baltasis angelas“, skirtą poilsiui apie 1870 m. pastatė jau minėti Palangos šeimininkai – grafai Juozapas ir Sofija Tiškevičiai. Įdomu tai, jog šis pastatas čia jau stovėjo kai XIX-XX a. sandūroje, plečiant poilsio erdves, buvo formuojamas naujų vilų užstatymas. Gaila, tačiau šios naujai statytos vilos iki mūsų dienų neišliko, o senoji vis dar rymo dabartinėje Vytauto gatvėje, nepaisydama nei istorijos vingių, nei besikeitusių šeimininkų. Kodėl pastatas pavadintas tokiu pavadinimu? Gal jį tikrai saugo angelas sargas? Gali būti, bet vila taip pavadinta dėl anuomet prie jos stovėjusios baltos angelo skulptūros, kuri dabar puošia Palangos miesto kapinėse esantį – vienų iš buvusių šeimininkų – Urniežių šeimos kapą.
Kompaktiško tūrio pastatas – su dvejomis išraiškingomis verandomis, kurios dekoruotos kiaurapjūviais ornamentais. Pakankamai santūrų horizontaliomis lentelėmis apkaltą fasadą pagyvina profiliuoti langų apvadai. Dėmesį atkreipia ir ties verandų įėjimais suformuotos atraminės sienelės, kurių kompoziciją užbaigia išlietos vazų formos. Pokariu šioje viloje buvo įkurtas Palangos miesto vykdomasis komitetas. Vėliau rekonstravus pastatą ir jame įrengus butus čia apgyvendintos šeimos. Atkūrus nepriklausomybę vila buvo grąžinta teisėtiems savininkams.
Neįtikėtina, jog per šimtmečius kintančiame Palangos peizaže šis istorinis objektas vis dar čia, vis dar savo pirminėje vietoje. Būtent ten, kur ir pradėjo savo istorijos metraštį, kuris pildomas iki šiol...