Sportuojantiems ir aktyvią gyvenseną propaguojantiems – pravartu subalansuotai maitintis. Svarbūs ne tik produktai, kuriuos renkatės, bet ir skysčiai. Jų organizmas kasdien turi gauti reikiamą kiekį, o aktyviai sportuojantiems – didesnį nei įprastai.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Skysčių balansui palaikyti – ne tik vanduo
Aktyviai sportuojant netenkame didelio kiekio skysčių, kurį turime atstatyti. Tik taip išlaikysime balansą ir nenualinsime organizmo. Geriamasis vanduo – pagrindinis skysčių šaltinis, tačiau jį reikėtų gerti ne tik pajutus troškulį, o reguliariai. Prieš ar po treniruočių, galite rinktis ir sultis.
Tiek daržovėse, vaisiuose, tiek ir jų sultyse, yra vandens. Jis aktyvina žarnyno veiklą, padeda šalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas ir yra būtinas medžiagų apykaitos procesams.
„Gerai hidratacijai palaikyti reikia vartoti pakankamai skysčių. Kitu atveju galite jausti silpnumą, galvos svaigimą. Sultys – papildomas skysčių šaltinis, teikiantis dar ir energinių medžiagų, vitaminų, mineralų, antioksidantų bei skaidulų. Reiktų nepamiršti, jog sultyse neturėtų būti pridėtinio cukraus, o pagrindiniu šaltiniu visgi turėtų išlikti grynas vanduo“, – pasakoja gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.
Vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis
Vaisiai ir daržovės turėtų būti neatsiejama mūsų kasdienės mitybos dalis. Jei ne visuomet spėjate pasigaminti salotų, patiekalų su daržovėmis, nusilupti apelsiną ar tinkamai nusiplauti obuolį, 100 proc. sultys – viena iš alternatyvų, padėsianti sutaupyti laiko ir tuo pačiu laikytis subalansuotos mitybos. Tačiau nereikia pamiršti saiko – jos neturėtų pakeisti pagrindinio patiekalo bei vandens.
Anot specialistės, 100 proc. sultyse nėra pridėtinio cukraus, o naudingų organizmui medžiagų yra kiek mažiau nei šviežiuose vaisiuose ir daržovėse. Tačiau klaidinga teigti, jog išspaudus sultis, jose nieko naudingo nelieka. „Jose išlieka reikšmingi vitaminų, mineralinių medžiagų bei antioksidantų kiekiai. Aktyviai gyvenantiems, sportuojantiems žmonėms vitaminų bei mineralų poreikis yra didesnis negu to vengiantiems, ypač vitamino C, kalio, magnio, kalcio. Todėl po intensyvių treniruočių rekomenduojama gerti 100 proc. sultis“, – sako gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.
„V.P.“ inf.