Kretingos muziejus būsimoms edukacijoms ieško rašomųjų mašinėlių

Kretingos muziejus kreipiasi į geros valios žmones: rengiamai naujai edukacinei veiklai ieškomos veikiančios rašomosios mašinėlės. Galbūt tokie ar panašūs į matomas nuotraukas spausdinimo įrenginiai dulka jūsų namų lentynose ar užima vietą nenaudojamų daiktų sandėliukuose, tuomet leiskite jiems gyventi ir būti naudingiems – jūsų dovana galėtų tapti įtaigia rašto istorijos pažinimo priemone. 

Iniciatyvos sumanytoja Kretingos muziejaus rinkinio kuratorė Rasa Klasinskaitė sako, jog rašomosios mašinėlės, kurių šiuo metu Kretingos muziejaus fonduose yra šešios, traukia jaunų muziejaus lankytojų dėmesį. Moksleiviams knieti išbandyti dabartinių kompiuterių pirmtakių veikimo principus. 

„Jeigu mums pavyktų surinkti bent penketą veikiančių spausdinimo mašinėlių, pavasariop pakviestume muziejaus lankytojus ne tik pamatyti eksponatus, bet ir patiems pabandyti spausdinti. Spėju, kad dabartinei technologijų kartai „susitarti“ su mechaninėmis rašomosiomis mašinėlėmis būtų ne tik pramoga, bet ir iššūkis“,– sako muziejininkė. Ji atkreipia dėmesį, jog dovanojamos rašomosios mašinėlės turėtų būti su lotynišku raidynu. 

Jeigu namuose turite nebereikalingą rašomąją mašinėlę ir galite ją padovanoti muziejui, rašykite el.p.: r.klasinskaite@kretingosmuziejus.lt arba skambinkite +370 632 96419. 

***

Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje skelbiama, kad pirmasis rašomosios mašinėlės patentas 1714 m. išduotas Henryʼiui Milliui (Anglija). 1868 metais Ch. L. Sholesas, Samuelis Willardas Soule’is ir Carlosas Gliddenas (JAV) sukūrė rašomąją mašinėlę, kurios pagrindu pradėta serijinė gamyba. 1903 m. sukurtas dabartinės rašomosios mašinėlės prototipas. Paplitus kompiuterinei technikai rašomosios mašinėlės mažai naudojamos.