Išskirtinis statytojo įžūlumas – pajūryje nelegaliai „išdygo“ net 10 statinių

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai savavališkas statybas Žiogupio g., Palangoje, atliko neplaninį patikrinimą vietoje ir užfiksavo 10 savavališkai statomų statinių. 

Patikrinimo metu nustatyta, kad statytojas savavališkai, neturėdamas privalomojo statybą leidžiančio dokumento (SLD), stato penkis  blokuotus neypatingosios kategorijos vienbučius gyvenamuosius namus. Nustatyta, kad be SLD statytojas taip pat pastatė tris I grupės nesudėtinguosius inžinerinius statinius – terasas ir vieną automobilių stovėjimo aikštelę bei II grupės nesudėtingąjį inžinerinį statinį aikštelę – priėjimą prie pastatų.

Statybos inspekcijos pareigūnai statytojui surašė savavališkos statybos aktus ir privalomuosius nurodymus nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų.

Dėl nustatytų pažeidimų statytojui bus taikoma administracinė atsakomybė. Pagal Administracinio nusižengimo kodekso (ANK) 351 straipsnio 5 dalį – naujo neypatingo statinio savavališka statyba, užtraukia baudą nuo 800 iki 2 400 eurų. Pagal ANK  351 straipsnio 1 dalį – naujo nesudėtingo statinio savavališka statyba užtraukia baudą nuo 150 iki 300 eurų.

Pažymėtina, kad jei naujo nesudėtingo statinio savavališka statyba būtų vykdoma kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, jų apsaugos zonose, konservacinės apsaugos prioriteto teritorijoje, kompleksinėje saugomoje teritorijoje ar pajūrio juostoje, pažeidėjui grėstų didesnė bauda – nuo 300 iki 560 eurų, o vykdant naujo neypatingo statinio savavališką statybą kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, jų apsaugos zonose, konservacinės apsaugos prioriteto teritorijoje, kompleksinėje saugomoje teritorijoje ar pajūrio juostoje – nuo 1 400 iki 3 000 eurų.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad savavališkos statybos pažeidžia ne tik viešąjį interesą, bendraturčių ar gretimų sklypų valdytojų teises, bet ir kelia grėsmę žmonių saugumui bei daro žalą aplinkai, todėl ragina gyventojus ir verslo subjektus atsakingai planuoti statybos darbus, statybas pradėti tik gavus SLD, jei jis privalomas, ir įsitikinus, kad statybos teritorijoje galimos.

Statybos inspekcija primena, kad kilusiais statybos ar teritorijų planavimo klausimais visuomet galima pasikonsultuoti su Statybos inspekcijos specialistais Jums patogiausiu būdutelefonu (8 5) 207 3333, privačia žinute socialiniame tinkle Facebook, užpildžius elektroninį paklausimą bei tiesiogiai internetu Statybos inspekcijos internetinėje svetainėje. Statybos inspekcija taipogi kviečia naudotis SLD privalomumo naujai statybai ir SLD privalomumo statinių rekonstravimui automatiniais klausimynais.

13:25, lapkričio 20 d.