Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“ spalio mėnesio mokymų ciklas bibliotekininkams

Palangos viešoji biblioteka įgyvendina tęstinį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų ugdymo projektą „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.

Spalio 20 dieną, ketvirtadienį, Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyko aktoriaus, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko paskaita „Viešojo kalbėjimo menas“. Mokymuose dalyvavo bibliotekininkai iš Skuodo, Kretingos, Šilutės, Plungės bei Palangos viešųjų bibliotekų.

Charizmatiškas lektorius, kurio vardas žinomas daugumai teatro žiūrovų, mokymų dalyvius supažindino su vienu seniausių žmonijos menu-mokslu – retorika, aptarė efektyvaus pasisakymo (prezentavimo) struktūrą, mokė, kaip bendrauti, valdyti auditoriją, daryti įtaką, kad būtum išklausytas ir išgirstas. Aptartos ir rekomenduotos septynios stiprų įspūdį paliekančio viešojo kalbėjimo taisyklės. Su viešojo kalbėjimo iššūkiu vis dažniau susiduriantiems bibliotekininkams, kuriems tenka save reprezentuoti įstaigose bei darbo vietose, vesti renginius, pasisakyti įvairiuose susitikimuose, pristatyti savo veiklą, projektus šie mokymai buvo ypač naudingi. Juolab viešai kalbėti prieš auditoriją, atlikti įdomias bei motyvuojančias užduotis, tvardyti stresą bei sulaukti viešojo kalbėjimo meno profesionalo vertingų pastabų išbandė kiekviena dalyvė.

Biblioteka, siūlydama jai būdingas paslaugas, atsižvelgia ne tik į vartotojų poreikius, bet ir rūpinasi savo įvaizdžiu per išreikštą žodį, komunikaciją. Svarbu, kad bibliotekos darbuotojas jaustųsi saugiai, pasitikėtų savimi ir tuo „užkrėstų“ kiekvieną besilankantį bibliotekoje. Taigi bibliotekininkui aktualu būti kūrybiškam, užtikrinti efektyvų ir tinkamą komunikavimą tiek išorėje, tiek viduje, nuolat atnaujinti ir plėsti savo žinias, ugdytis atitinkamas kompetencijas.

Spalio 27 d. vyko bibliotekininkų kvalifikacijai kelti skirto projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“ tęsinys. Mokymų tema – „Vietos paveldo dokumentavimas. Bibliotekos galimybės“. Kraštotyros veikla užsiimantys bibliotekininkai išklausė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojos Dalios Cidzikaitės mokymus. Užrašyti ar įgarsinti sakytinę istoriją būtina laiku, kad papildytume atminties lobyną ateinančioms kartoms. Kaip tą padaryti taisyklingai, kokybiškai, laikantis metodinių rekomendacijų, kokius fiksavimo būdus naudoti išmokome sudalyvavę mokymuose.

Kiti projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“ mokymai  numatyti lapkričio 10, 17 ir 24 dienomis.

Projektą finansuoja: Lietuvos Kultūros Taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Dėkojame prie projekto ženkliai prisidėjusiems rėmėjams: UAB „Pajūrio Šaltinis“, UAB „Kavinada“ (kavinė „Du Malūnai“) ir „Pajūrio kepyklėlė“

09:17, gruodžio 13 d.